Gdzie i jakie instrumenty dęte kupić?

Miłośnicy gry na instrumentach albo ci, którzy chcą dopiero zacząć, zastanawiają się, gdzie i jaki instrument kupić. Wybór na rynku jest naprawdę bogaty, a decyzja nigdy nie powinna być podejmowana pochopnie. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę kupując instrumenty dęte. Katowice są w pewnym sensie zagłębiem polskiej muzyki, swoistą kolebką, która oferuje nie tylko różnorodność brzmień, ale również bardzo bogatą ofertę instrumentów.

Przeróżne sklepy posiadają zarówno droższe, jak i tańsze instrumenty, a użytkownik może dostać prawdziwego zawrotu głowy, kiedy będzie chciał się zdecydować na odpowiedni. Przed zakupem instrumentu, bez względu na to, czy będzie to Buffet Carampon, czy coś innego, trzeba zwrócić uwagę na poniższe elementy:

  1. Miejsce zakupu

Dobrze byłoby, gdybyśmy kupowali w renomowanym sklepie, który świadczy również usługi serwisowania i napraw w przypadku uszkodzenia instrumentu. Taki sklep ma zazwyczaj szerszy asortyment, a jego pracownicy są wykwalifikowani i potrafią doradzić nam w kwestii zakupu. Kupowanie w podrzędnym, niesprawdzonym sklepie, może być tylko stratą pieniędzy.

  1. Zwróćmy uwagę na markę producenta
buffet crampon
buffet crampon

Za lepsze jakościowo instrumenty przyjdzie nam więcej zapłacić, ale mamy pewność, że podziałają dłużej, a dobywające się z nich dźwięki będą czystsze i przyjemniejsze dla ucha. Selmer da nam z pewnością lepsze rezultaty akustyczne niż coś podrzędnego. Już sama marka producenta daje nam większą renomę i prestiż.

  1. Gwarancja

Im dłuższa gwarancja producenta tym tak naprawdę lepszy instrument. Gwarancja to bardzo ważny wyznacznik jakości danego instrumentu. Krótką gwarancję dostają zazwyczaj instrumenty wątpliwej jakości. Dlatego też podczas zakupu trzeba negocjować warunki gwarancji albo po prostu wybierać te instrumenty, które posiadają dłuższą.

  1. Klasyka jest zawsze lepsza
klarnet Tosca
klarnet Tosca

Co jakiś czas na rynek wypuszczane są nowe serie instrumentów o dziwnych kształtach lub bardzo designerskim wyglądzie. Jednakże kupując nasz pierwszy instrument Yamaha, Buffet Crampon, Selmer czy inny, warto postawić przede wszystkim na klasykę